Private High School GES
pasek

Witam w Gaudium et Studium!

Piotr GulewiczNazywam się Piotr Gulewicz, jestem dyrektorem działającej od września 2009r. Prywatnej Szkoły Podstawowej Gaudium et Studium, która powstała po to, aby nowoczesną edukację urzeczywistniać, tworząc nowe standardy nauczania i wychowania. Dążymy do tego, aby uczeń - podmiot działań szkoły - postrzegany był jako organizm funkcjonujący w ekosystemie, w którym zapewnić mu trzeba odpowiednie warunki rozwoju we wszystkich obszarach aktywności − w życiu społecznym, rodzinnym czy rówieśniczym, wyposażyć w wiedzę, umiejętności, kompetencje na tyle uwewnętrznione, by pozwoliły naszym absolwentom samodzielnie budować zdrowe i optymalne środowisko życia dla siebie i innych, aby uczeń aktywnie konstruował swoje rozumienie rzeczywistości, zamiast przyjmować je wyłącznie z autoryzowanego źródła (nauczyciel, podręcznik), aby w dużym stopniu sprawował kontrolę nad swoim uczeniem, co w efekcie doprowadzi go do samodzielności i odpowiedzialności w dorosłym życiu.

Aby stworzyć szkołę na miarę najznakomitszych placówek edukacyjnych na świecie, sięgnęliśmy po najlepsze wzorce i wyznaczyliśmy sobie najwyższe cele. Gaudium et Studium tworzy takie warunki, aby umożliwić osiągnięcie sukcesu każdemu uczniowi, na każdym etapie nauki. To właśnie osiągnięty przez ucznia sukces uświadamia mu sens nauki, pozwala odkryć rolę szkoły, motywuje do pracy, wysiłku. Jeżeli miarą sukcesu są tylko oceny, to uczeń ma duże szanse, aby ograniczyć się wyłącznie do pamięciowego przyswajania wiedzy, co z kolei spowoduje jego mniej efektywny rozwój intelektualny. Jakie warunki stworzymy naszym uczniom, aby zbudować w nich poczucie własnej wartości, przekonanie o opłacalności wysiłku włożonego w rozwój i odpowiedzialność za siebie? Odpowiedź znajdziecie Państwo w naszej bogatej ofercie programowej.

Gaudium et Studium nigdy nie będzie szkołą profilowaną, ukierunkowaną na jakąkolwiek dziedzinę. Uważamy, że na tym etapie rozwojowym zawężanie dziecku horyzontu czyni mu wielką krzywdę. Dziecko powinno mieć możliwość dotknięcia jak największej ilości płaszczyzn, dyscyplin i dziedzin życia, aby mogło odnaleźć swoje pasje. One przecież uwarunkują osiągnięcie sukcesu w dorosłym życiu. Dziecko musi mieć również możliwość wycofania się z przedmiotów, które wcześniej wybrało, w taki sposób, aby rezygnacja nie wiązała się ze zmianą szkoły i środowiska. Gaudium et Studium zatem to nowoczesna dydaktyka, która oprócz budowania podstaw wiedzy, kładzie duży nacisk na kształtowanie umiejętności, interpretację informacji szczegółowych, rozumienie zagadnień, intelektualną kreatywność i samodzielność. To również biegła znajomość języka angielskiego oraz podstawy języka hiszpańskiego, niemieckiego lub francuskiego. To umiejętność prowadzenia zdrowego trybu życia. Gaudium et Studium to placówka, która nie odrzuca dobrych tradycji i czerpie wzorce także z przedwojennej szkoły, gdzie nauczano kaligrafii, elokwencji i savoir-vivre. Szkoła będzie w szczególny sposób dbała o ucznia, o jego prawidłowy indywidualny rozwój, dlatego uczeń będzie pod stałą opieką psychologa-pedagoga, który w ramach przedmiotu Wspomaganie Rozwoju Ucznia będzie miał możliwość realizacji założonych celów.


Mam nadzieję, że wstęp zachęcił Państwa do lektury naszej strony internetowej. Jeżeli chcielibyście Państwo poznać więcej szczegółów, zadać pytania - zapraszam na nasze zebrania informacyjne, które odbywają się cyklicznie w budynku szkoły przy ul. św. Michała. Proszę o telefon lub mail, aby uzgodnić dogodny dla Państwa termin spotkania.

Z poważaniem
Piotr Gulewicz

Założyciele Gaudium et Studium

Szkoła jest owocem 23-letniej pracy Wydawnictwa Szkolnego ABC, które w całej Polsce miało ogromny wpływ na kształtowanie edukacji dzieci w szkole podstawowej i gimnazjum oraz 20-letniego doświadczenia renomowanego poznańskiego Przedszkola Estetycznego.

Gaudium et Studium to zespół trzech placówek edukacyjnych:

  1. Prywatne Przedszkole
  2. Prywatna Szkoła Podstawowa
  3. Private High School (liceum anglojęzyczne)
Przedszkole GES Szkoła Podstawowa GES Private High School

To nowa jakość nauczania na poziomie licealnym w Poznaniu, dedykowana dla uczniów, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce, są gotowi na wyzwania, chcą poszukiwać swoich pasji i je rozwijać. Liceum przygotowuje uczniów do ubiegania się o miejsce na najlepszych uczelniach w kraju i całym świecie, a także do samodzielnego, dorosłego życia. Private High School Gaudium et Studium jest szkołą kandydacką w Programie Międzynarodowej Matury (IB DP). Celem szkoły jest pomoc w profilowaniu potrzeb ucznia oraz wyznaczaniu jego drogi rozwoju od 1. klasy, aż do momentu startu na wyższą uczelnię.

Prywatne Liceum Gaudium et Studium wejście do liceum

Prywatne Przedszkole Gaudium et Studium

(poprzednio Prywatne Przedszkole Estetyczne)

Ta znana i ceniona nie tylko na rynku poznańskim marka wprowadziła bardzo wysokie standardy nauczania, które stały się wzorcem dla wielu placówek edukacyjnych w całym kraju.

Program wychowania estetycznego, metoda Edwina Gordona, metoda Dobrego Startu, metoda Marii Montessori, taniec, teatr, sztuka, codzienny język angielski - to tylko część zajęć, które są prowadzone w tej placówce.

Przedstawienia Przedszkola Gaudium et Studium stały się już dużym wydarzeniem kulturalnym w Poznaniu, a jakość widowisk wystawianych przez dzieci przedszkolne co roku wprawia publiczność w zachwyt.

Prywatne Przedszkole Gaudium et Studium wejście do przedszkola

Piotr Gulewicz

  1. właściciel i długoletni Prezes Zarządu Wydawnictwa Szkolnego ABC, które kształtuje proces dydaktyczny u ponad 500 000. uczniów i prawie 10 000. nauczycieli w całej Polsce,
  2. właściciel i czynny członek kadry renomowanego Prywatnego Przedszkola Estetycznego w Poznaniu.

Kwalifikacje zawodowe:

  1. Wyższa Szkoła Pedagogiczna - Instytut Wychowania Muzycznego w Bydgoszczy,
  2. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.,
  3. MBA The Nottingham Trent University przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu,
  4. Wykładowca ogólnopolskich szkoleń metodycznych w zakresie nowoczesnej dydaktyki dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.
 
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
AKCEPTUJĘ