PRIVATE HIGH SCHOOL

GAUDIUM ET STUDIUM

Jesteśmy prywatnym liceum, które zapewniając uczniom optymalny rozwój,
przygotowuje ich do ubiegania się o miejsce na najlepszych uczelniach w kraju i całym świecie,
a także do samodzielnego, dorosłego życia.

Klasa 1A Liceum

Klasa 1B Liceum

Nowa jakość nauczania na poziomie licealnym w Poznaniu

dedykowana dla uczniów, którzy:

- osiągają najlepsze wyniki w nauce,

- są gotowi na wyzwania,

- chcą poszukiwać swoich pasji i je rozwijać.

NOWE LICEUM W POZNANIU

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Pierwszym krokiem w rekrutacji do szkoły jest wypełnienie podania rekrutacyjnego.

Podanie rekrutacyjne

Prosimy wypełnić elektroniczny WNIOSEK.

Spotkanie informacyjne

po otrzymaniu uzupełnionego wniosku skontaktujemy się z Państwem i zaprosimy na spotkanie informacyjne, podczas którego przekażemy wszystkie ważne informacje o szkole i odpowiemy na pytania.

Kryteria przyjęcia do Private High School GeS

1. Oceny uzyskane przez kandydata na koniec klasy 8 lub III gimnazjum – preferowana średnia – co najmniej 4,5.
  2. Ocena zachowania – co najmniej dobra.
  3. Ocena z egzaminu wstępnego z języka angielskiego (min. 80%), zwolnieni uczniowie posiadający certyfikat FCE, dla uczniów GeS - średnia zad. kontrolnych min. 80%)
  4. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
  5. Wynik egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu gimnazjalnego (preferowany stanin – co najmniej 8)

* pierwszeństwo mają kandydaci ze szczególnymi osiągnięciami (np. laureaci i finaliści konkursów).

z klasami anglojęzycznymi

* Data otwarcia: 1 września 2019 r.

* Data rozpoczęcia zapisów: maj 2019 r.

* Dla uczniów klas 8 SP – 4 letnie

* Dla uczniów III gimnazjum
   – 3 letnie/4 letnie

Jesteśmy szkołą kandydacką
w Programie Międzynarodowej Matury
(IB DP).

Złożona przez Gaudium et Studium aplikacja o status kandydacki w Programie Międzynarodowej Matury została pozytywnie rozpatrzona przez International Baccalaureate Organization, co oznacza, że od 1 września 2019 r. szkoła ma status kandydata w IB Diploma Programme i rozpoczyna przygotowania do autoryzacji. Proces ten potrwa 2 lata, nasi nauczyciele rozpoczynają międzynarodowe szkolenia i pracę nad stworzeniem programów zgodnie z wytycznymi IBO. Po wizycie weryfikacyjnej i raporcie końcowym IB zapadnie decyzja w sprawie autoryzacji.

KLASY ANGLOJĘZYCZNE

Szkoły partnerskie w USA

Zapewniamy współpracę ze szkołami partnerskimi, gwarantującą wymianę doświadczeń, realizację projektów i wymianę uczniów.

Uczniowie klasy pierwszej lub drugiej mają możliwość wyjazdu na okres od 1 do 3 miesięcy do szkół licealnych w Stanach Zjednoczonych.

PARTNERSTWO

Wyznaczenie drogi rozwoju

Naszym celem jest pomoc w profilowaniu potrzeb ucznia oraz wyznaczaniu jego drogi rozwoju od 1. klasy, aż do momentu startu na wyższą uczelnię.

Opiekę nad uczniem będzie sprawować wykwalifikowany zespół rozwoju zawodowego, którego zadania to:

* badanie potrzeb, określanie zdolności i pasji,

* badanie predyspozycji,

* pomoc w wyborze przedmiotów maturalnych,

* pomoc w wyborze uczelni,

* prowadzenie aplikacji na wyższe uczelnie w kraju i całym świecie.

ROZWÓJ

Kadra pedagogiczna

Charakterystyczną cechą nauczycieli jest pasja i przyjemność pracy z uczniem, to kadra wybitnych pedagogów, wykładających w języku angielskim - w części przedmiotów w klasie 1, tak, aby 100% osiągnąć od klasy 3 (poza nauką pozostałych języków).

Pełne zestawienie kadry pedagogicznej zostanie przedstawione w ostatnim tygodniu czerwca 2019 r.

Czesne

* wpisowe 1550 zł, płatne jednorazowo

* opłata za naukę (czesne) wynosi 1550 zł miesięcznie płatne przez 12 miesięcy w roku.

* Stypendia naukowe dla uczniów osiągających najlepsze wyniki.

Bezpieczeństwo

Po pierwszym lub drugim roku możliwość wycofania się z programu anglojęzycznego, bez utraty roku i w konsekwencji możliwość zdawania polskiej matury poza Gaudium et Studium.

ELASTYCZNOŚĆ

Private High School