Szkoła Podstawowa GES
obrazek

2019.06.07

Zaproszenie na koncerty muzyczne

Serdecznie zapraszamy na koncerty muzyczne, które odbędą się w auli Gaudium et Studium w dniach 12 i 14 czerwca (środa i piątek) o godz. 16.30 i 18.00.

W środę planujemy dwa koncerty instrumentalistów, w piątek wystąpią wokaliści.


201906_koncert


2019.03.11

SUKCES ODYSEUSZY Z GAUDIUM ET STUDIUM

W sobotę 9 marca, w auli Politechniki Poznańskiej odbyły się Eliminacje Regionalne - Odyseja Umysłu 2019. W konkursie spotkały się drużyny uczniów z całego województwa wielkopolskiego. Gaudium et Studium reprezentowała prężnie działająca w naszej szkole drużyna, w składzie: Zuzia Kwacz, Weronika Trzeciak, Julka Verschelden, Lena Przybylska, Zosia Andrzejak, Jan Babiarz, Jan Filipowski oraz trenerki Anita Pacyńska i Beata Suszyńską.

W pięćsetną rocznicę śmierci wybitnego malarza i wynalazcy Leonarda da Vinci, Odyseusze z naszej szkoły pracowali nad problemem długoterminowym „W pracowni mistrza Leonarda”.

Stworzyli i odegrali własną, autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym epoki Renesansu… W spektaklu pokazana została scenografia wyobrażająca pracownię mistrza, a w niej repliki trzech jego znanych prac. Na scenie – oprócz samego Leonarda – wystąpiła postać Mecenasa, który zlecił mu rozwiązanie określonego problemu, a także postać Krytykanta, którego drwiny i kpiny sprawiły, że słynny twórca porzucił pewien ciekawy projekt… Jak na ironię, podczas przedstawienia okazało się, że ów „wyśmiany wynalazek” to coś, co przyjęło się i jest współcześnie w powszechnym użyciu!

Spektakl Odyseuszy Gaudium et Studium oraz rozwiązanie zadania spontanicznego zostały docenione przez sędziów, a drużyna z pierwszego miejsca awansowała do finału i będzie reprezentować szkołę na Ogólnopolskich Finałach Odysei Umysłu 2019 w Gdyni!

Gratulujemy Odyseuszom i zachęcamy wszystkich do MARZENIA, MYŚLENIA I TWORZENIA niczym słynny Leonardo!

Relacja fotograficzna


2017.11.24

VIII TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY
PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM GAUDIUM et STUDIUM

W dniu 18 listopada 2017 r. w Prywatnej Szkole GAUDIUM ET STUDIUM już po raz ósmy zorganizowany został Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum GAUDIUM et STUDIUM.

Uczestnikami turnieju były dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i klubów szachowych z Poznania i okolicy, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe – rodzice i opiekunowie startujących dzieci.

W tym roku zdecydowanie „pobita” została rekordowa frekwencja z 2016 r. Do turniejowej rywalizacji zgłosiło się 98 uczestniczek i uczestników. Rozegrane zostały cztery oddzielne turnieje – A dla dzieci do III klasy szkoły podstawowej, B dla dzieci klas IV – VI szkół podstawowych, C dla uczniów VII klasy SP i gimnazjalistów oraz D dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych.

Rozgrywki w grupie młodszej A przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 6 rund, w grupach B i C systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund oraz w grupie D systemem „każdy z każdym”. W turniejach grano tempem gry po 15 minut na partię dla każdego zawodnika.

W grupie dzieci młodszych w rywalizacji udział wzięło 44 uczestników, w tym 8 dziewczynek. Na pewno w gronie faworytów był Stanisław Broszkiewicz – zwycięzca turnieju A z 2016 r. Ranking szachowy posiadało jednak ponad 10 – ciu uczestników i zapowiadała się bardzo zacięta rywalizacja. Znakomitą dyspozycję w całym turnieju zaprezentował jeden z najmłodszych jego uczestników Mateusz Różański (ur. 2011 r.!) i po zwycięstwie z bezpośrednim konkurentem Bruno Stachowiakiem zajął I miejsce, z 100% wynikiem. Najlepszy uczeń SP Gaudium et Studium Eryk Kordek z dorobkiem 4 pkt. zajął siódme miejsce i z rąk Dyrektora otrzymał statuetkę. Najlepszą zawodniczką, uczennicą SP Gaudium et Studium, została Anna Zwolińska, która otrzymała dyplom i statuetkę.

W grupie B dla dzieci starszych ze szkół podstawowych do rywalizacji stanęło 38 uczestników, w tym 8 zawodniczek. Faworytami byli uczestnicy z najwyższymi kategoriami szachowymi. Oni też stoczyli zaciętą walkę o zwycięstwo w turnieju. Decydująca okazała się partia z przedostatniej rundy, w której Zofia Roszkiewicz pokonała Filipa Łąkowskiego. Statuetkę dla najlepszych uczestników ze szkoły Gaudium et Studium odebrali Cyprian Zwolński i Iwona Zawierucha.

W grupie C, dla uczniów VII klasy SP i młodzieży gimnazjalnej, do rywalizacji stanęło 9 uczestników, w tym 2 dziewczyny. I to właśnie jedna z nich – Agata Ullrich sprawiła dużą niespodziankę i wygrała turniej.

Statuetkę dla najlepszego uczestnika ze szkoły Gaudium et Studium otrzymał Piotr Uchman, który zajął 4 miejsce.

W grupie D dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla dorosłych udział wzięło 7 uczestników, w tym 2 panie. Turniej pewnie wygrał Marceli Ciesielski.

Turniej rozegrany został w auli SP Gaudium et Studium. Warunki do gry były bardzo dobre, zarówno dla uczestników, jak również dla wielu kibiców - głównie rodziców grających dzieci, którzy mogli swobodnie obserwować przebieg rozgrywek.

Na zakończenie Turnieju Dyrektor Szkoły Piotr Gulewicz pogratulował zwycięzcom oraz podziękował wszystkim uczestnikom i osobom towarzyszącym szachistom.

VIII Turniej Szachowy w Szkole Gaudium et Studium sędziowali Hanna, Marcin i Marek Zboroń.

Gratulujemy zawodnikom i uczniom Gaudium et Studium udziału, zwycięstw i zapraszamy na kolejny turniej szachowy za rok.

Relacja fotograficzna

2017.11.06

TYDZIEŃ AFRYKAŃSKI

W dniach 9 - 13 października 2017 r. odbył się w szkolnej stołówce, ale nie tylko tam, tydzień afrykański.

Wybierając Afrykę na pierwszą w tym roku podróż kulinarną, kierowaliśmy się rodzajem potraw. Do jesiennej pory pasowały dobrze dania rozgrzewające i sycące, dostarczające mnóstwa potrzebnych składników odżywczych. Pierwsze kroki skierowaliśmy do naszej szefowej królestwa smaku – pani Jolanty. Poprosiliśmy o przygotowanie jadłospisu tak, żeby każdego dnia znalazło się w nim danie zainspirowane pikantną, gorącą kuchnią Afryki.

Tydzień kuchni afrykańskiej rozpoczął się od spektakularnego przejścia po klasach naszych nauczycieli języka angielskiego Esther Chakauya i Samuela Mba. Nauczyciele przebrani w regionalne stroje afrykańskie zachęcali nas do skosztowania potraw pochodzących z kontynentu, miejsca ich pochodzenia, przy okazji rozdając ankiety kulinarne.

Na śniadanie pojawiła się sałatka rodem z Mozambiku z awokado, twaróg z czarnym sezamem z oliwą i szczypiorkiem, mleko z karobem, zupa mleczna z dodatkiem prosa i bananów. Jedliśmy zupę tymiankową z Algierii, porową zupę z Egiptu, afrykańską zupę kremową, marokański krem z marchewki z imbirem i kuminem oraz tanzańską zupę kokosową.

Drugie dania to przede wszystkim cocunut curry z kurczakiem kokosem i warzywami, wołowina duszona po egipsku z cebulą z mąką i cynamonem, afrykański kurczak piri pirii, purre ziemniaczane z batatami, kurczak po marokański z migdałami z kus kus oraz ryba w panierce sezamowej z cukinią i kaszą gryczaną.

Na deser raczyliśmy się afrykańskimi pączkami Mandazi, daktylami, melonami, afrykańskim puddingiem z tapioki z musem z mango, bananami i mlekiem kokosowym.

W czwartek czekała nas kolejna niespodzianka - dwoje naszych nauczycieli pochodzących z Zimbabwe i Nigerii, pojawiło się w kolorowych strojach w miejscu wydawania posiłków. Tego dnia obiad smakował jeszcze bardziej interesująco, był bowiem przyprawiony uśmiechem wydających posiłki nauczycieli.

Wszyscy uczniowie Gaudium et Studium otrzymali ankiety, w których mieli rozpoznać, co jedli, określić kolor i smak potrawy, ocenić jej pochodzenie i oraz pozytywny lub negatywny wpływ na zdrowie. Oceny wypadły nadspodziewanie dobrze. Znakomite recenzje zebrało Mozambickie cocunut curry z kurczakiem. Bardzo smakowała wołowina duszona po egipsku. Dobre recenzje zebrały zupy, chociaż tu uwidoczniła się też rozbieżność opinii. Większości uczniów bardzo smakowały afrykański kurczak piri piri, ale były też opinie przeciwne. Sporo osób wypowiedziało się pozytywnie o lekko ostrym smaku potraw. Najmniej smakowała ryba w panierce sezamowej, chociaż jak na potrawę rybną wypadła bardzo dobrze, zbierając prawie 50 procent pozytywnych głosów.

Zadbaliśmy o odpowiednią aurę wokół kulinarnego zdarzenia. Nasi nieocenieni plastycy przygotowali wystrój holu, gdzie pojawiły się tradycyjne afrykańskie wzory i malowidła. W świetlicy powstał bogaty wystrój stołówki, z krajobrazem bezkresnych rudoczerwonych przestrzeni, otwartych równin i charakterystycznych zwierząt.

Nastrój budowała również oryginalna afrykańska muzyka, której można było posłuchać w czasie posiłków.

Wszystkie te elementy prowadziły do konkretnego celu: poznawania w formie przyjaznej, zabawowej nowych smaków i uzyskania pozytywnego do nich nastawienia. Z obserwacji, ankiet i rozmów wynika, że udało się w pełni zrealizować to zamierzenie. Uczniowie z przejęciem rozmawiali o nowych daniach, zdobywali wiadomości o składnikach potraw i ich pochodzeniu, uwrażliwiali się na nowe smaki.

Możemy z przekonaniem stwierdzić, że to był bardzo udany tydzień, a wymienione poniżej dania wejdą do szkolnego jadłospisu.
1. Mozambickie cocunut curry z kurczakiem, ryż, mozambicka surówka – 153 oceny powyżej 5.
2. Wołowina duszona po egipsku, ziemniaki z masłem i koperkiem, mizeria po egipsku - 141 oceny powyżej 5.
3. Afrykański kurczak piri piri, purre ziemniaczane z batatami, kapusta po etiopsku - 130 oceny powyżej 5.
Do urny wpłynęło: 188 ankiet (z czego 3 głosy były nieważne, a 14 osób nie przydzieliło ocen wyższych niż 5).

To nie ostatni tydzień kulinarny w Gaudium et Studium! Poszukujemy już nowych pomysłów.

Relacja fotograficzna

2017.03.12

SUKCES ODYSEUSZY GAUDIUM ET STUDIUM!

W niedzielę 5 marca, w auli Politechniki Poznańskiej odbyły się Eliminacje Regionalne - Odyseja Umysłu 2017. W konkursie spotkały się drużyny uczniów z całego województwa wielkopolskiego. W I grupie wiekowej z problemem „Bohater bardzo super…cdn.” zmierzyła się drużyna uczniów z klas piątych, w składzie: Julia Verschelden, Nadia Głowacka, Zuzanna Kwacz, Gabriela Golińska, Weronika T., Jan Babiarz i Jakub Ludwig. Wyobraźnia Odyseuszy, zapał i radość wspólnego tworzenia zaowocowały wielkim sukcesem i awansem do Finału Odysei Umysłu, który odbędzie się już 1 kwietnia w Gdyni.

Równie wysoki poziom zaprezentowała drużyna gimnazjalistów, którzy mierzyli się w II grupie wiekowej z problemem „Od czasu, do czasu Omer”. Twórcze rozwiązanie problemu długoterminowego, zaprezentowanego przez Anię Strawę, Martę Krysiak, Basię Derewecką, Wojtka Zajączkowskiego, Kubę Verschelden i Bartka Kurasińskiego przenosiło widzów w przeszłość i przyszłość, pokazując z humorem historię powstania dzieł sztuki. Brawurowy występ gimnazjalistów zakończył się równie wielkim osiągnięciem, awansem do gdyńskiego Finału Odysei Umysłu.

Obu drużynom oraz trenerkom: Anicie Pacyńskiej, Beacie Suszyńskiej, Alicji Banackiej oraz Marii Prusiewicz – serdecznie gratulujemy i życzymy udanej wyprawy do Gdyni.

W Gaudium et Studium działają dwie grupy Odysei Umysłu! Podczas zajęć uczniowie uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, uczą się marzyć – odważnie w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Działają w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Odyseja Umysłu stawia przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

Relacja fotograficzna

2016.11.23

Akcja zbiórka makulatury - "Przywróćmy dzieciom uśmiech"

20161123_plakat

informujemy, że nasza placówka przystąpiła do akcji zbiórki makulatury organizowanej na rzecz rodzinnych domów dziecka. Organizatorem akcji jest Fundacja Przyjazny Świat Dziecka.

Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionych opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji – pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka – zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie.

Akcja trwa do czerwca 2017 r.


2015.06.20

Sukces dydaktyczny uczniów Prywatnego Gimnazjum Gaudium et Studium (wyniki wstępne)

W tym roku szkolnym uczniowie klasy trzeciej po raz trzeci w historii szkoły pisali egzamin gimnazjalny. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysoki średni wynik z wszystkich przedmiotów na poziomie 81,49 procent (maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 100 procent). Wysoki wynik, potwierdza 9. najwyższy stanin (w dziewięciostopniowej skali). W praktyce oznacza to, że znajdujemy się w grupie kilku procent szkół o najwyższym poziome nauczania w kraju!

j. polskij.ang - PPj.ang - PRhist-wosmatem.p. przyr.średnia
Gaudium81,4395,6479,4383,7175,0773,7181,49
Wykres 1 Wykres 2 Wykres 3 Wykres 4 Wykres 5 Wykres 6

Gratulujemy uczniom, którzy udowodnili, że brak jakiejkolwiek selekcji podczas rekrutacji do szkoły (obecne klasy IV-IIIG) nie przekreśla możliwości osiągnięcia najwyższych wyników w sprawdzianach i egzaminach zewnętrznych.

Cieszymy się wraz z nimi, pokazali bowiem, że sukces smakuje tym bardziej, gdy wynika z wysiłku, dojrzałości w dążeniu do celu, współpracy i wzajemnego wsparcia.


2016.06.20

KOLEJNY SUKCES DYDAKTYCZNY UCZNIÓW PRYWATNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ GAUDIUM ET STUDIUM (wyniki wstępne)

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy szóstej w Sprawdzianie po szkole podstawowej 2016 osiągnęli średni wynik 79,06% z części pierwszej (j. polski i matematyka) oraz części drugiej 95,01% z j. angielskiego.

Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 100 % .

Wyniki całościowe Wyniki j. polski Wyniki matematyka Wyniki j. angielski

Część pierwsza składała się z zadań z języka polskiego i matematyki, dzięki wyraźnemu podziałowi na przedmioty można było określić wynik z części matematycznej i polonistycznej.

Na uwagę zasługuje fakt, że tak bardzo wysoki wynik osiągnęli uczniowie z pięciu klasy 6., którzy w grupie 92 uczniów stanowili bardzo zróżnicowaną grupę dzieci. Uczniowie przeszli pełną sześcioletnią edukację w Gaudium et Studium.

Uczniowie podobnie jak poprzednicy osiągnęli 9., najwyższy stanin, w dziewięciostopniowej skali. W praktyce oznacza to, że znajdujemy się w grupie kilku procent szkół o najwyższym poziome nauczania w kraju!

Szóstoklasistom, nauczycielom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku, a uczniom życzymy dalszych ogromnych sukcesów w gimnazjum!


2016.05.05

Zbieramy elektrośmieci

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystępuje do akcji: Zbieramy elektrośmieci. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę (9 -11 maja). Zbieramy sprzęt AGD (pralki, lodówki, piecyki, itp.), sprzęt RTV (radia, telewizory, sprzęt audio-video, itp.), sprzęt komputerowy, sprzęt biurowy oraz inne urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Wszystkie osoby związane z Gaudium et Studium będą mogły oddawać elektrośmieci w specjalnie dedykowanym punkcie zbierania – kontener na parkingu, za bramą wjazdową, bezpośrednio po prawej stronie.

Kontener będzie ustawiony od poniedziałku, 9 maja od g. 8.00, do środy, 11 maja do g. 13.00.

Program Zbieramy elektrośmieci jest realizowany pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Środowiska oraz Związku Miast Polskich. Organizatorem programu jest ElektroEko SA, Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, która od lat realizuje działania edukacyjne skierowane do różnych grup społecznych, w tym także do dzieci w wieku szkolnym. Jest to program długofalowy, skierowany zarówno do uczniów, nauczycieli i opiekunów, jak również całego otoczenia szkoły. Obecnie realizowany jest w 2500 szkołach podstawowych.

Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie właściwych postaw ekologicznych poprzez sygnalizowanie uczniom zagrożeń, jakie dla środowiska stanowią elektrośmieci, wskazanie, w jaki sposób można te zagrożenia zminimalizować oraz motywowanie uczniów do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia i udziału w akcji


2015.11.26

Solidarni z Paryżem

ks. Jan Twardowski Aby się stało

Gwiazdy by ciemniej było
smutek by stale dreptał
oczy po prostu by kochać
choć z zamkniętymi oczami

wiara by czasem nie wierzyć
rozpacz by więcej wiedzieć
i jeszcze ból by nie myśleć
tylko z innymi przetrwać

koniec by nigdy nie kończyć
czas by utracić bliskich
łzy by chodziły parami
śmierć aby wszystko się stało
pomiędzy światem a nami

I stało się...Paryż...dla naszych Gimnazjalistów bliski szczególnie, gdyż mieliśmy zaplanowaną Białą Szkołę właśnie w Paryżu. „Panie Tomku musimy coś zrobić! Musimy uczcić ofiary tej strasznej tragedii!" - brzmiał głos uczennicy z drugiej klasy. „Zróbmy jakiś apel! Minutę ciszy! Musimy coś zrobić!" - kontynuowała. Po chwili przybiegła ponownie w asyście równie poruszonych koleżanek: „Nasze mundurki mają taki sam kolor! Zróbmy flagę Francji!” Taki symbol, że jesteśmy razem, że nie ma zgody na przemoc, że...".

Stało się...Dziękujemy Marysiu, dziękuję Uczniowie Gimnazjum Gaudium et Studium

Paris

2014.12.11

EKO Gaudium

8 grudnia 2014 roku nasza Szkoła rozpoczęła kolejne przedsięwzięcie (wpisując się w ideę projektu rocznego) - definicję zdrowia poszerzyliśmy o aspekt środowiskowy.

Z przyjemnością informujemy, że na stałe w salach i na korytarzach zagościły pojemniki do segregacji odpadów (w klasach 1-3 na papier i odpady ogólne oraz plastik na korytarzach przy dystrybutorach, w klasach 4-3G na papier, plastik i odpady ogólne w salach oraz kosze na zewnątrz budynku).

Akcja „EKO-Gaudium”, która odbyła się w poniedziałek w naszej szkole ma na celu przybliżenie całej społeczności Gaudium tematyki segregacji i jej znaczenia dla naszego zdrowia i kondycji środowiska przyrodniczego. Uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanych warsztatach w czasie których nasi Przyrodnicy przedstawili podstawowe zasady segregacji odpadów oraz możliwości jakie daje ich recykling. Jesteśmy przekonani, że wspólnym wysiłkiem we właściwy sposób zatroszczymy się o najbliższe otoczenie, a w konsekwencji o zdrowie każdego z nas. Dzień ten to dopiero początek budowania pozytywnego nawyku selektywnej zbiórki odpadów – przed nami egzamin z umiejętności wdrażania poznanych zasad każdego dnia.

Relacja fotograficzna

2014.10.08

Wyróżnienia dla Gaudium et Studium

Z przyjemnością informujemy, że Prywatna Szkoła Podstawowa Gaudium et Studium została po raz kolejny wyróżniona certyfikatem „Szkoła Godna Polecenia”, honorującym najlepiej zarządzane szkoły i instytucje w Polsce. Rada programowa przyznała naszej szkole wyróżnienie za europejski poziom nauczania, znakomitą, niezwykle bogatą ofertę edukacyjną, konsekwentną realizację misji i strategii rozwoju placówki oraz wzorcowy system zarządzania.

Zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane naszej szkole przez Radę Programową, której przewodniczy prof. zw. dr hab. Tadeusz Mendel rektor Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, pod patronatem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Poznańskiej Wyższej Szkole Biznesu oraz Biura Promocji Gospodarczej i Certyfikacji w Poznaniu.

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 25 września 2014 r. w Auli Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu w Poznaniu. Nominacja jest równoznaczna z zaproszeniem naszej szkoły do udziału w programie mającym na celu promowanie firmy, wspomaganie jej dalszego rozwoju oraz nowoczesnego i efektywnego zarządzania.

Certyfikat

2014.09.02

Szanowni Rodzice!

Prosimy, aby wszystkie rzeczy z kolekcji mundurka szkolnego były podpisane (każda część garderoby ma specjalną wszywkę z miejscem na podpis), umożliwi to identyfikację właściciela. Po pierwszym dniu funkcjonowania szkoły uczniowie pozostawili w różnych miejscach naszych budynków kilkanaście identycznych bluz, ustalenie właściciela w takim przypadku jest praktycznie niemożliwe. Podobne zdarzenia będą się powtarzać i będą dotyczyć całej garderoby: marynarek, polo, sukienek, a nawet spodni (taka wymiana występuje zwykle po zajęciach z wf.). Z każdym dniem dzieci będą nabierały doświadczenia, nauczą się dbałości o swoje rzeczy, musi minąć jednak trochę czasu, aby takie umiejętność były dla nich naturalne.


2014.09.01

Sprawny dowóz dzieci

Sprawny dowóz dzieci (nie dotyczy uczniów klasy 0a i 0b)

Od 2 września w godzinach 7.45 – 8.15 szkoła wprowadza udogodnienie dotyczące dojazdu dzieci do szkoły. Jeżeli będziecie Państwo chcieli sprawnie pozostawić dziecko pod opieką szkoły i oszczędzić czas, proponujemy skorzystać z nowej procedury zatrzymania auta przy szkole:

  1. bramy wjazdowe na teren szkoły będą otwierane o godz. 7.45 i zamykane o godz. 8.15,
  2. podjeżdżamy autem pod łącznik, tam zatrzymujemy samochód; samochodu nie opuszcza kierowca tylko uczeń, który jest przygotowany (ma przy sobie tornister i inne potrzebne rzeczy) i sprawnie opuszcza pojazd.
  3. nad bezpieczeństwem wysiadającego z auta ucznia i wejściem do szkoły, które w tym przypadku znajduje się pod łącznikiem, czuwa delegowany nauczyciel.
  4. w tym czasie samochód wjeżdża na teren szkoły (na terenie szkoły zabronione jest parkowanie) i wyjeżdża drugą bramą (przy sali gimnastycznej), a uczeń przechodzi korytarzem do portierni (gdzie chipem zgłasza swoją obecność) i szatni szkoły.

Uczniowie gimnazjum korzystają z tej samej procedury wchodząc do szkoły pod łącznikiem wejściem po lewej stronie. Swoją obecność w szkole uczniowie gimnazjum, którzy skorzystali z tego wejścia, zgłaszają w portierni podczas przerwy śniadaniowej.

Przy zachowaniu sprawnego rytmu wysiadania, będą mogli Państwo opuścić teren szkoły, nie tracąc zbędnego czasu na poszukiwanie miejsca do parkowania.


2014.06.20

SUKCES DYDAKTYCZNY UCZNIÓW PRYWATNEGO GIMNAZJUM GAUDIUM ET STUDIUM

W tym roku szkolnym uczniowie klasy trzeciej po raz pierwszy w historii szkoły pisali egzamin gimnazjalny. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysoki średni wynik z wszystkich przedmiotów na poziomie 83,725 procent (maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 100 procent). Wysoki wynik, potwierdza 9. najwyższy stanin (w dziewięciostopniowej skali) w rubrykach zamieszczonej poniżej tabelki. W praktyce oznacza to, że znajdujemy się w grupie szkół o najwyższym poziome nauczania w kraju!

j. polskij.ang - PPj.ang - PRhist-wosmatem.p. przyr.średnia
Gaudium
stanin
89
9
92,55
8
81,9
brak inf.
85,27
9
76,73
9
76,9
9
83,725
Wykres 2 Wykres 3 Wykres 4 Wykres 5 Wykres 6

Gratulujemy uczniom, którzy udowodnili, że brak jakiejkolwiek selekcji podczas rekrutacji do szkoły (obecne klasy IV-IIIG) nie przekreśla możliwości osiągnięcia najwyższych wyników w sprawdzianach i egzaminach zewnętrznych.

Cieszymy się wraz z nimi, pokazali bowiem, że sukces smakuje tym bardziej, gdy wynika z wysiłku, dojrzałości w dążeniu do celu, współpracy i wzajemnego wsparcia.


2013.11.13

Sklepik Gaudium et Studium

Katalog artykułów Gaudium et Studium – pobierz


2013.05.29

Sukces dydaktyczny Gaudium et Studium

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy szóstej w Sprawdzianie po szkole podstawowej osiągnęli średni wynik 30 punktów (w skali 40 stopniowej). W Wielkopolsce średni wynik wyniósł 23,38, a w kraju – 24,03.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasza szkoła na tle wyników Wielkopolski, osiągnęła, w tym roku 9., najwyższy stanin, w dziewięciostopniowej skali.

Gratulujemy uczniom, którzy udowodnili, że brak jakiejkolwiek selekcji podczas rekrutacji do szkoły (obecne klasy IV-IIG) nie przekreśla możliwości osiągnięcia najwyższych wyników w sprawdzianach zewnętrznych.

Cieszymy się wraz z nimi, pokazali bowiem, że sukces smakuje tym bardziej, gdy wynika z wysiłku, dojrzałości w dążeniu do celu, współpracy i wzajemnego wsparcia. Cieszymy się, że taką postawą się wykazaliście, że wspierając się w pracy i nauce osiągnęliście sukces, którym razem możecie się cieszyć.


2012.10.24

Wyróżnienia dla Gaudium et Studium

Z przyjemnością informujemy, że Prywatna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Gaudium et Studium zostały wyróżnione certyfikatem „Szkoła Godna Polecenia”, honorującym najlepiej zarządzane szkoły i instytucje w Polsce. Rada programowa przyznała naszej szkole wyróżnienie za znakomitą, niezwykle bogatą ofertę edukacyjną, nakierowaną na wszechstronny, indywidualny rozwój młodego człowieka oraz profesjonalizm w realizacji założonej misji i strategii rozwoju Szkoły.

Zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane naszej szkole przez Radę Programową, której przewodniczy prof. zw. dr hab. Tadeusz Mendel rektor Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, pod patronatem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Poznańskiej Wyższej Szkole Biznesu oraz Biura Promocji Gospodarczej i Certyfikacji w Poznaniu.

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 11 października 2012 r. w Auli Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu w Poznaniu. Nominacja jest równoznaczna z zaproszeniem naszej szkoły do udziału w programie mającym na celu promowanie firmy, wspomaganie jej dalszego rozwoju oraz nowoczesnego i efektywnego zarządzania.

Podczas uroczystej gali nasza szkoła jako jedyna instytucja otrzymała kolejne wyróżnienie „Lider Edukacji 2012”, za wybitny, zgodny z najwyższymi standardami sposób zarządzania placówką oświatową.

Wyróżnienia Wyróżnienia

 
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.1